Kabelážní systémy

Strukturované kabeláže jsou v poslední době optimální možností realizací kabeláží v nových a rekonstruovaných objektech. S prudkým rozvojem sítí se ve firmách používá v mnoha případech několika technologií najednou ( telefon, data,TV,atd.), které vytvářejí změť kabelů.

Jejich údržba a změny jsou velmi nákladné. Z těchto důvodů byl vytvořen univerzální kabelážní systém, jehož základem je kroucený pár. Jednotlivá koncová zařízení jsou prostřednictvím propojovacích kabelů zakončených datovými zásuvkami hvězdicovitě zapojena do propojovacích polí v jednotlivých datových rozvaděčích. Tyto rozvaděče spolu mohou vzájemně komunikovat přes páteřní vedení. Veškeré vývody datových zásuvek jsou zcela záměnné, kterýkoliv vývod lze použít pro data, telefon, nebo jinou aplikaci. Výhody strukturovaných kabeláží jsou v modulárnosti, přehlednosti, univerzálnosti a stálosti.

Kabelážní systém Solarix

SOLARIX Cabling systém je ekonomické řešení kompletně v CAT 5E, ve verzi stíněné i nestíněné. Pro náročného zákazníka, který požaduje nejlepší dostupné řešení je určen kabelážní systém SOLARIX CAT6.

Součástí kabelážních systémů jsou i rozvaděče a široký sortiment jejich příslušenství. Kabelážní systémy SOLARIX jsou vhodné pro všechny velikosti sítí. Jsou dostupné v provedení CAT 5E, 6 v UTP i STP verzi. Systémy jsou optimalizovány pro poskytnutí maximálního výkonu s velmi dobrým poměrem cena / výkon. Jsou vhodné pro všechny dnes používané přenosové protokoly jako např.: ATM CDDI, 10BaseT (Ethernet), 100BaseT, 4Mb, 8Mb Token Ring, Video ISDN, Gigabit Ethernet.

Všechny komponenty systémů SOLARIX splňují a převyšují požadavky na hardware definované v mezinárodních standardech. Dokladem kvality je i certifikát ČTU pro připojení do jednotné telefonní sítě, kterou SOLARIX v roce 1999 získal. Součástí certifikátu je potvrzení, že SOLARIX splňuje nejnovější dodatky ke stávajícím normám. Standardně je na komponenty kabelážních systémů SOLARIX poskytována tříletá záruka.

V případě registrované instalace platí prodloužená záruka 15 let. Podmínkou poskytnutí prodloužené záruky 15 let je, že instalační firma musí být vyškolena a certifikována pro montáž a instalaci kabelážního systému SOLARIX. Firma EUROSPOJ,v.o.s. má certifikační školení pro montážní firmy, protože kvalitně proškolené instalační firmy jsou zárukou kvalifikovaně provedené instalace.

Kabelážní systém Dätwyler

Firma Dätwyler je přední světový výrobce kabeláže v řadách UNILAN ( kabeláž pro datové komunikace ). Kabelážní systém Dätwyler Vám přináší originální technické řešení, kde k přenosu TV signálu, telefonních hovorů a dat potřebujete jen jeden kabel. Teno kabelážní systém je vhodný do řady firem, hotelů, nemocnic a dalších společenských zařízení, kde toto řešení rozhodně ocení. Systém metalické datové kabeláže a instalačního příslušenství je tvořen s důrazem na varianty kabelů v nehořlavém provedení.

Složení systému Dätwyler:

 • Uninet – široký program datové kabeláže pro náročné použití, a to až pro nasazení Gigabitového Ethernetu v návaznosti na připravované normy ( na kategorii 7 )

 • Unipatch – nabídka širokého spektra propojovacích kabelů různých barevných provedení i způsobu zapojení ( např. RJ-45 na RS-232 )

 • Unicab – systém montážních prvků kabeláže – telefonní a datové patch panely, modulární datové zásuvky

 • UniTV – možnost přenosu TV signálu na libovolné místo v objektu při nasazení strukturované kabeláže Uninet

Kabelážní systém Atlantis pro malé a střední firmy

Kabelážní systém Atlantis je sestaven z kvalitních produktů předních francouzských výrobců. Tento systém umožňuje vytvářet rozvody strukturované kabeláže kategorie 5 a vyplatí se i firmám s několika počítači nebo telefony. Celé řešení je umístěno v prachotěsném plastovém rozvaděči, který se dodává ve třech základních variantách ( pro 5, 10, nebo 20 pásků ). Zásuvky FCI jsou v provedení na omítku nebo pod omítku. V rozvaděči jsou kabely ukončeny na zářezových páskách FCI s konektory RJ-45, který nahrazuje klasické patch panely strukturované kabeláže. Na každý pásek je možné ukončit dvě přípojná místa. Součástí celého systému je také aktivní prvek počítačové sítě, typicky Ethernet nebo Fast-Ethernet Hub, který se instaluje přímo do rozvaděče.

Přednosti:

 • Velmi příznivá cena

 • Řešení i pro malé firmy a kanceláře

 • Malé rozměry rozvaděče

 • Prachotěsný rozvaděč a prachotěsné datové zásuvky

 • Flexibilní konfigurace roste podle požadavků uživatele

 • Stoprocentní spolehlivost

 • Záruka 15 let

Kontaktujte nás

Napište nám

V případě zájmu o naše služby, nebo dotazů využijte formulář.

Kontaktní formulář

Zavolejte nám

Také můžete zavolat ohledně kapacity a termínu našemu ON-LINE technikovi.

(+420) 603 150 066